KJ2G6R8MP50815D
KJ2G6R8MP50815D
Enlarge
For Reference Only
Part Number KJ2G6R8MP50815D
LIXINC Part # KJ2G6R8MP50815D
Manufacturer Taiwan Chinsan Electronic
Category
Description ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models KJ2G6R8MP50815D PCB Footprint and Symbol
KJ2G6R8MP50815D Specifications
Part Number:KJ2G6R8MP50815D
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :860mOhm @ 120Hz
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :8000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-25°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can
Polarization :Polar
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :225 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :90 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :400 V