SM1E332MNN1625R
SM1E332MNN1625R
Enlarge
For Reference Only
Part Number SM1E332MNN1625R
LIXINC Part # SM1E332MNN1625R
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SM1E332MNN1625R PCB Footprint and Symbol
SM1E332MNN1625R Specifications
Part Number:SM1E332MNN1625R
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :3300 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :2.237 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :1.98 A @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :25 V