74LVC1G32FZ4-7
74LVC1G32FZ4-7
Enlarge
For Reference Only
Part Number 74LVC1G32FZ4-7
LIXINC Part # 74LVC1G32FZ4-7
Manufacturer Diodes Incorporated
Category
Description IC GATE OR 1CH 2-INP DFN1410-6
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 74LVC1G32FZ4-7 PCB Footprint and Symbol
74LVC1G32FZ4-7 Specifications
Part Number:74LVC1G32FZ4-7
Brand:Texas Instruments
Current - Output High, Low :32mA, 32mA
Current - Quiescent (Max) :200 µA
Features :-
Logic Level - High :1.7V ~ 2V
Logic Level - Low :0.7V ~ 0.8V
Logic Type :OR Gate
Max Propagation Delay @ V, Max CL :5.5ns @ 5V, 50pF
Mounting Type :Surface Mount
Number of Circuits :1
Number of Inputs :2
Operating Temperature :-40°C ~ 125°C