NSV45025T1G
NSV45025T1G
Enlarge
For Reference Only
Part Number NSV45025T1G
LIXINC Part # NSV45025T1G
Manufacturer onsemi
Category
Description IC REG CCR 45V 25MA SOD123
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models NSV45025T1G PCB Footprint and Symbol
NSV45025T1G Specifications
Part Number:NSV45025T1G
Brand:Texas Instruments
Accuracy :±15%
Current - Output :25mA
Function :Current Regulator
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :SOD-123
Product Status :Active
Sensing Method :High/Low-Side
Supplier Device Package :SOD-123
Voltage - Input :45V