TLS810B1LDV33XUMA1
TLS810B1LDV33XUMA1
Enlarge
For Reference Only
Part Number TLS810B1LDV33XUMA1
LIXINC Part # TLS810B1LDV33XUMA1
Manufacturer Infineon Technologies
Category
Description IC REG LINEAR 3.3V 100MA TSON-10
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TLS810B1LDV33XUMA1 PCB Footprint and Symbol
TLS810B1LDV33XUMA1 Specifications
Part Number:TLS810B1LDV33XUMA1
Brand:Texas Instruments
Control Features :Enable
Current - Output :100mA
Current - Quiescent (Iq) :10 µA
Current - Supply (Max) :15 µA
Mounting Type :Surface Mount
Number of Regulators :1
Operating Temperature :-40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration :Positive
Output Type :Fixed
Package / Case :10-TFDFN Exposed Pad
Product Status :Active
Protection Features :Over Current, Over Temperature
PSRR :60dB (100Hz)