S-812C22AY-B-G
S-812C22AY-B-G
Enlarge
For Reference Only
Part Number S-812C22AY-B-G
LIXINC Part # S-812C22AY-B-G
Manufacturer ABLIC
Category
Description IC REG LINEAR 2.2V 30MA TO92-3
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models S-812C22AY-B-G PCB Footprint and Symbol
S-812C22AY-B-G Specifications
Part Number:S-812C22AY-B-G
Brand:Texas Instruments
Control Features :-
Current - Output :30mA
Current - Quiescent (Iq) :500 nA
Current - Supply (Max) :1.6 µA
Mounting Type :Through Hole
Number of Regulators :1
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :Positive
Output Type :Fixed
Package / Case :TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Product Status :Obsolete
Protection Features :-
PSRR :-
Supplier Device Package :TO-92-3
Voltage - Input (Max) :16V
Voltage - Output (Max) :-
Voltage - Output (Min/Fixed) :2.2V
Voltage Dropout (Max) :0.95V @ 10mA