S-812C32BPI-C4MTFG
S-812C32BPI-C4MTFG
Enlarge
For Reference Only
Part Number S-812C32BPI-C4MTFG
LIXINC Part # S-812C32BPI-C4MTFG
Manufacturer ABLIC
Category
Description IC REG LINEAR 3.2V 50MA SNT6A
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models S-812C32BPI-C4MTFG PCB Footprint and Symbol
S-812C32BPI-C4MTFG Specifications
Part Number:S-812C32BPI-C4MTFG
Brand:Texas Instruments
Control Features :Enable
Current - Output :50mA
Current - Quiescent (Iq) :500 nA
Current - Supply (Max) :1.8 µA
Mounting Type :Surface Mount
Number of Regulators :1
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :Positive
Output Type :Fixed
Package / Case :6-SMD, Flat Leads
Product Status :Obsolete
Protection Features :Short Circuit
PSRR :-
Supplier Device Package :SNT-6A
Voltage - Input (Max) :16V
Voltage - Output (Max) :-
Voltage - Output (Min/Fixed) :3.2V
Voltage Dropout (Max) :0.41V @ 10mA