S-817B39AY-B-G
S-817B39AY-B-G
Enlarge
For Reference Only
Part Number S-817B39AY-B-G
LIXINC Part # S-817B39AY-B-G
Manufacturer ABLIC
Category
Description IC REG LINEAR 3.9V 50MA TO92-3
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models S-817B39AY-B-G PCB Footprint and Symbol
S-817B39AY-B-G Specifications
Part Number:S-817B39AY-B-G
Brand:Texas Instruments
Control Features :-
Current - Output :50mA
Current - Quiescent (Iq) :2.5 µA
Current - Supply (Max) :-
Mounting Type :Through Hole
Number of Regulators :1
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :Positive
Output Type :Fixed
Package / Case :TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Product Status :Obsolete
Protection Features :-
PSRR :-
Supplier Device Package :TO-92-3
Voltage - Input (Max) :10V
Voltage - Output (Max) :-
Voltage - Output (Min/Fixed) :3.9V
Voltage Dropout (Max) :0.35V @ 10mA