CA064C473K4RAC7800
CA064C473K4RAC7800
Enlarge
For Reference Only
Part Number CA064C473K4RAC7800
LIXINC Part # CA064C473K4RAC7800
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ARRAY 0.047UF 16V X7R 0612
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CA064C473K4RAC7800 PCB Footprint and Symbol
CA064C473K4RAC7800 Specifications
Part Number:CA064C473K4RAC7800
Brand:Texas Instruments
Capacitance :0.047µF
Circuit Type :Isolated
Dielectric Material :Ceramic
Mounting Type :Surface Mount
Number of Capacitors :4
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Supplier Device Package :0612 (1632 Metric)
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :16 V