W2A4YC102KAT2A
W2A4YC102KAT2A
Enlarge
For Reference Only
Part Number W2A4YC102KAT2A
LIXINC Part # W2A4YC102KAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP ARRAY 1000PF 16V X7R 0508
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models W2A4YC102KAT2A PCB Footprint and Symbol
W2A4YC102KAT2A Specifications
Part Number:W2A4YC102KAT2A
Brand:Texas Instruments
Capacitance :1000pF
Mounting Type :Surface Mount
Number of Capacitors :4
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :16 V