W1A2ZD104MAT2A
W1A2ZD104MAT2A
Enlarge
For Reference Only
Part Number W1A2ZD104MAT2A
LIXINC Part # W1A2ZD104MAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP ARRAY 0.1UF 10V X5R 0504
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models W1A2ZD104MAT2A PCB Footprint and Symbol
W1A2ZD104MAT2A Specifications
Part Number:W1A2ZD104MAT2A
Brand:Texas Instruments
Capacitance :0.1µF
Circuit Type :Isolated
Dielectric Material :Ceramic
Mounting Type :Surface Mount
Number of Capacitors :2
Package / Case :0504 (1410 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Supplier Device Package :0405 (1012 Metric)
Temperature Coefficient :X5R
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :10 V