W3A4YC223MAT2A
W3A4YC223MAT2A
Enlarge
For Reference Only
Part Number W3A4YC223MAT2A
LIXINC Part # W3A4YC223MAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP ARRAY 0.022UF 16V X7R 0612
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models W3A4YC223MAT2A PCB Footprint and Symbol
W3A4YC223MAT2A Specifications
Part Number:W3A4YC223MAT2A
Brand:Texas Instruments
Capacitance :0.022µF
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :16 V