W3A4ZC103MAT2F
W3A4ZC103MAT2F
Enlarge
For Reference Only
Part Number W3A4ZC103MAT2F
LIXINC Part # W3A4ZC103MAT2F
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP ARRAY 10000PF 10V X7R 0612
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models W3A4ZC103MAT2F PCB Footprint and Symbol
W3A4ZC103MAT2F Specifications
Part Number:W3A4ZC103MAT2F
Brand:Texas Instruments
Capacitance :10000pF
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :10 V