W3A43C103KAT2A
W3A43C103KAT2A
Enlarge
For Reference Only
Part Number W3A43C103KAT2A
LIXINC Part # W3A43C103KAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP ARRAY 10000PF 25V X7R 0612
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models W3A43C103KAT2A PCB Footprint and Symbol
W3A43C103KAT2A Specifications
Part Number:W3A43C103KAT2A
Brand:Texas Instruments
Capacitance :10000pF
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :25 V