W3A4ZC222KAT2A
W3A4ZC222KAT2A
Enlarge
For Reference Only
Part Number W3A4ZC222KAT2A
LIXINC Part # W3A4ZC222KAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP ARRAY 2200PF 10V X7R 0612
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models W3A4ZC222KAT2A PCB Footprint and Symbol
W3A4ZC222KAT2A Specifications
Part Number:W3A4ZC222KAT2A
Brand:Texas Instruments
Capacitance :2200pF
Circuit Type :Isolated
Dielectric Material :Ceramic
Mounting Type :Surface Mount
Number of Capacitors :4
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Supplier Device Package :0612 (1632 Metric)
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :10 V