W2A2YC152KAT4A
W2A2YC152KAT4A
Enlarge
For Reference Only
Part Number W2A2YC152KAT4A
LIXINC Part # W2A2YC152KAT4A
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP ARRAY 1500PF 16V X7R 0508
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models W2A2YC152KAT4A PCB Footprint and Symbol
W2A2YC152KAT4A Specifications
Part Number:W2A2YC152KAT4A
Brand:Texas Instruments
Capacitance :1500pF
Circuit Type :Isolated
Dielectric Material :Ceramic
Mounting Type :Surface Mount
Number of Capacitors :2
Package / Case :0508 (1220 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Supplier Device Package :0508 (1220 Metric)
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :16 V