W2A2YC222KAT2A
W2A2YC222KAT2A
Enlarge
For Reference Only
Part Number W2A2YC222KAT2A
LIXINC Part # W2A2YC222KAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP ARRAY 2200PF 16V X7R 0508
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models W2A2YC222KAT2A PCB Footprint and Symbol
W2A2YC222KAT2A Specifications
Part Number:W2A2YC222KAT2A
Brand:Texas Instruments
Capacitance :2200pF
Circuit Type :Isolated
Dielectric Material :Ceramic
Mounting Type :Surface Mount
Number of Capacitors :2
Package / Case :0508 (1220 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Supplier Device Package :0508 (1220 Metric)
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :16 V