W2A2ZC473KAT2A
W2A2ZC473KAT2A
Enlarge
For Reference Only
Part Number W2A2ZC473KAT2A
LIXINC Part # W2A2ZC473KAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP ARRAY 0.047UF 10V X7R 0508
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models W2A2ZC473KAT2A PCB Footprint and Symbol
W2A2ZC473KAT2A Specifications
Part Number:W2A2ZC473KAT2A
Brand:Texas Instruments
Capacitance :0.047µF
Mounting Type :Surface Mount
Number of Capacitors :2
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :10 V