W2A43A201KAT2F
W2A43A201KAT2F
Enlarge
For Reference Only
Part Number W2A43A201KAT2F
LIXINC Part # W2A43A201KAT2F
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP ARRAY 200PF 25V NP0 0508
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models W2A43A201KAT2F PCB Footprint and Symbol
W2A43A201KAT2F Specifications
Part Number:W2A43A201KAT2F
Brand:Texas Instruments
Capacitance :200pF
Mounting Type :Surface Mount
Number of Capacitors :4
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :25 V