W3A43A101JAT2F
W3A43A101JAT2F
Enlarge
For Reference Only
Part Number W3A43A101JAT2F
LIXINC Part # W3A43A101JAT2F
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP ARRAY 100PF 25V NP0 0612
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models W3A43A101JAT2F PCB Footprint and Symbol
W3A43A101JAT2F Specifications
Part Number:W3A43A101JAT2F
Brand:Texas Instruments
Capacitance :100pF
Circuit Type :Isolated
Dielectric Material :Ceramic
Mounting Type :Surface Mount
Number of Capacitors :4
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Supplier Device Package :0612 (1632 Metric)
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :25 V