W3A4YA100KAT2A
W3A4YA100KAT2A
Enlarge
For Reference Only
Part Number W3A4YA100KAT2A
LIXINC Part # W3A4YA100KAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP ARRAY 10PF 16V NP0 0612
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models W3A4YA100KAT2A PCB Footprint and Symbol
W3A4YA100KAT2A Specifications
Part Number:W3A4YA100KAT2A
Brand:Texas Instruments
Capacitance :10pF
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :16 V