W2A4YA100JAT2A
W2A4YA100JAT2A
Enlarge
For Reference Only
Part Number W2A4YA100JAT2A
LIXINC Part # W2A4YA100JAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP ARRAY 10PF 16V NP0 0508
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models W2A4YA100JAT2A PCB Footprint and Symbol
W2A4YA100JAT2A Specifications
Part Number:W2A4YA100JAT2A
Brand:Texas Instruments
Capacitance :10pF
Mounting Type :Surface Mount
Number of Capacitors :4
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :16 V