CKCL22X7R2A472M085AK
CKCL22X7R2A472M085AK
Enlarge
For Reference Only
Part Number CKCL22X7R2A472M085AK
LIXINC Part # CKCL22X7R2A472M085AK
Manufacturer TDK Corporation
Category
Description CAP ARRAY 4700PF 100V X7R 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CKCL22X7R2A472M085AK PCB Footprint and Symbol
CKCL22X7R2A472M085AK Specifications
Brand:Texas Instruments
Capacitance :4700pF
Circuit Type :Isolated
Dielectric Material :Ceramic
Mounting Type :Surface Mount
Number of Capacitors :2
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Supplier Device Package :0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :100 V