CKCL44CH1H150K085AA
CKCL44CH1H150K085AA
Enlarge
For Reference Only
Part Number CKCL44CH1H150K085AA
LIXINC Part # CKCL44CH1H150K085AA
Manufacturer TDK Corporation
Category
Description CAP ARRAY 15PF 50V CH 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CKCL44CH1H150K085AA PCB Footprint and Symbol
CKCL44CH1H150K085AA Specifications
Brand:Texas Instruments
Capacitance :15pF
Circuit Type :Isolated
Dielectric Material :Ceramic
Mounting Type :Surface Mount
Number of Capacitors :4
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Supplier Device Package :0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :CH
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :50 V