CKCM25X5R1C223M060AK
CKCM25X5R1C223M060AK
Enlarge
For Reference Only
Part Number CKCM25X5R1C223M060AK
LIXINC Part # CKCM25X5R1C223M060AK
Manufacturer TDK Corporation
Category
Description CAP ARRAY 0.022UF 16V X5R 0504
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CKCM25X5R1C223M060AK PCB Footprint and Symbol
CKCM25X5R1C223M060AK Specifications
Brand:Texas Instruments
Capacitance :0.022µF
Circuit Type :Isolated
Dielectric Material :Ceramic
Mounting Type :Surface Mount
Number of Capacitors :2
Package / Case :0504 (1410 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Supplier Device Package :0405 (1012 Metric)
Temperature Coefficient :X5R
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :16 V