CA052X101J1GAC7800
CA052X101J1GAC7800
Enlarge
For Reference Only
Part Number CA052X101J1GAC7800
LIXINC Part # CA052X101J1GAC7800
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ARRAY 100PF 100V C0G 0508
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CA052X101J1GAC7800 PCB Footprint and Symbol
CA052X101J1GAC7800 Specifications
Part Number:CA052X101J1GAC7800
Brand:Texas Instruments
Capacitance :100pF
Circuit Type :Isolated
Dielectric Material :Ceramic
Mounting Type :Surface Mount
Number of Capacitors :2
Package / Case :0508 (1220 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :AEC-Q200
Supplier Device Package :0508 (1220 Metric)
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :100 V