EMK107ABJ475KA-T
EMK107ABJ475KA-T
Enlarge
For Reference Only
Part Number EMK107ABJ475KA-T
LIXINC Part # EMK107ABJ475KA-T
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 4.7UF 16V X5R 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EMK107ABJ475KA-T PCB Footprint and Symbol
EMK107ABJ475KA-T Specifications
Part Number:EMK107ABJ475KA-T
Brand:Texas Instruments
Applications :SMPS Filtering
Capacitance :4.7 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 85°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X5R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :16V