502R29W471KV3E-****-SC
502R29W471KV3E-****-SC
Enlarge
For Reference Only
Part Number 502R29W471KV3E-****-SC
LIXINC Part # 502R29W471KV3E-****-SC
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 470PF 250VAC X7R 1808
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 502R29W471KV3E-****-SC PCB Footprint and Symbol
502R29W471KV3E-****-SC Specifications
Brand:Texas Instruments
Applications :Safety
Capacitance :470 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1808 (4520 Metric)
Product Status :Active
Ratings :X1, Y2
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :250V