202R18N221JV4E
202R18N221JV4E
Enlarge
For Reference Only
Part Number 202R18N221JV4E
LIXINC Part # 202R18N221JV4E
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 220PF 2KV C0G/NP0 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 202R18N221JV4E PCB Footprint and Symbol
202R18N221JV4E Specifications
Part Number:202R18N221JV4E
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :220 pF
Failure Rate :-
Features :High Voltage
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :2000V (2kV)