HMK325C7475MN-TE
HMK325C7475MN-TE
Enlarge
For Reference Only
Part Number HMK325C7475MN-TE
LIXINC Part # HMK325C7475MN-TE
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HMK325C7475MN-TE PCB Footprint and Symbol
HMK325C7475MN-TE Specifications
Part Number:HMK325C7475MN-TE
Brand:Texas Instruments
Applications :SMPS Filtering
Capacitance :4.7 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1210 (3225 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7S
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :100V