600L7R5BT200T
600L7R5BT200T
Enlarge
For Reference Only
Part Number 600L7R5BT200T
LIXINC Part # 600L7R5BT200T
Manufacturer American Technical Ceramics
Category
Description CAP CER 7.5PF 200V C0G/NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 600L7R5BT200T PCB Footprint and Symbol
600L7R5BT200T Specifications
Part Number:600L7R5BT200T
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :7.5 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :200V