600S7R5BT250XT
600S7R5BT250XT
Enlarge
For Reference Only
Part Number 600S7R5BT250XT
LIXINC Part # 600S7R5BT250XT
Manufacturer American Technical Ceramics
Category
Description CAP CER 7.5PF 250V C0G/NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 600S7R5BT250XT PCB Footprint and Symbol
600S7R5BT250XT Specifications
Part Number:600S7R5BT250XT
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :7.5 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :250V