HV1812Y471KXMATHV
HV1812Y471KXMATHV
Enlarge
For Reference Only
Part Number HV1812Y471KXMATHV
LIXINC Part # HV1812Y471KXMATHV
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 470PF 5KV X7R 1812
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HV1812Y471KXMATHV PCB Footprint and Symbol
HV1812Y471KXMATHV Specifications
Part Number:HV1812Y471KXMATHV
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :470 pF
Failure Rate :-
Features :High Voltage
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1812 (4532 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :5000V (5kV)