VJ1210Y473KXGAT5Z
VJ1210Y473KXGAT5Z
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ1210Y473KXGAT5Z
LIXINC Part # VJ1210Y473KXGAT5Z
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 0.047UF 1KV X7R 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ1210Y473KXGAT5Z PCB Footprint and Symbol
VJ1210Y473KXGAT5Z Specifications
Part Number:VJ1210Y473KXGAT5Z
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.047 µF
Failure Rate :-
Features :High Voltage
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1210 (3225 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :1000V (1kV)