100B220JW500XT1K
100B220JW500XT1K
Enlarge
For Reference Only
Part Number 100B220JW500XT1K
LIXINC Part # 100B220JW500XT1K
Manufacturer American Technical Ceramics
Category
Description CAP CER 22PF 500V P90 1111
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 100B220JW500XT1K PCB Footprint and Symbol
100B220JW500XT1K Specifications
Part Number:100B220JW500XT1K
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :22 pF
Failure Rate :-
Features :High Q, Low Loss, Low ESL
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1111 (2828 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :P90
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :500V