UMK105B7222KVHF
UMK105B7222KVHF
Enlarge
For Reference Only
Part Number UMK105B7222KVHF
LIXINC Part # UMK105B7222KVHF
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models UMK105B7222KVHF PCB Footprint and Symbol
UMK105B7222KVHF Specifications
Part Number:UMK105B7222KVHF
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :2200 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :50V