UMK105B7471KV-F
UMK105B7471KV-F
Enlarge
For Reference Only
Part Number UMK105B7471KV-F
LIXINC Part # UMK105B7471KV-F
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 470PF 50V X7R 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models UMK105B7471KV-F PCB Footprint and Symbol
UMK105B7471KV-F Specifications
Part Number:UMK105B7471KV-F
Brand:Texas Instruments
Applications :SMPS Filtering
Capacitance :470 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Not For New Designs
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :50V