CC0603KPX7R8BB104
CC0603KPX7R8BB104
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0603KPX7R8BB104
LIXINC Part # CC0603KPX7R8BB104
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0603KPX7R8BB104 PCB Footprint and Symbol
CC0603KPX7R8BB104 Specifications
Part Number:CC0603KPX7R8BB104
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.1 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :25V