UMK105B7473MV-FR
UMK105B7473MV-FR
Enlarge
For Reference Only
Part Number UMK105B7473MV-FR
LIXINC Part # UMK105B7473MV-FR
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 0.047UF 50V X7R 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models UMK105B7473MV-FR PCB Footprint and Symbol
UMK105B7473MV-FR Specifications
Part Number:UMK105B7473MV-FR
Brand:Texas Instruments
Applications :SMPS Filtering
Capacitance :0.047 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :50V