LMK105B7224KVHF
LMK105B7224KVHF
Enlarge
For Reference Only
Part Number LMK105B7224KVHF
LIXINC Part # LMK105B7224KVHF
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 0.22UF 10V X7R 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models LMK105B7224KVHF PCB Footprint and Symbol
LMK105B7224KVHF Specifications
Part Number:LMK105B7224KVHF
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :0.22 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :10V