LMK212BJ105KG-T
LMK212BJ105KG-T
Enlarge
For Reference Only
Part Number LMK212BJ105KG-T
LIXINC Part # LMK212BJ105KG-T
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 1UF 10V X5R 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models LMK212BJ105KG-T PCB Footprint and Symbol
LMK212BJ105KG-T Specifications
Part Number:LMK212BJ105KG-T
Brand:Texas Instruments
Applications :SMPS Filtering
Capacitance :1 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 85°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X5R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :10V