LMK212ABJ106KGHT
LMK212ABJ106KGHT
Enlarge
For Reference Only
Part Number LMK212ABJ106KGHT
LIXINC Part # LMK212ABJ106KGHT
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 10UF 10V X5R 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models LMK212ABJ106KGHT PCB Footprint and Symbol
LMK212ABJ106KGHT Specifications
Part Number:LMK212ABJ106KGHT
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :10 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 85°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Temperature Coefficient :X5R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :10V