UMK107B7224KA-TR
UMK107B7224KA-TR
Enlarge
For Reference Only
Part Number UMK107B7224KA-TR
LIXINC Part # UMK107B7224KA-TR
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 0.22UF 50V X7R 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models UMK107B7224KA-TR PCB Footprint and Symbol
UMK107B7224KA-TR Specifications
Part Number:UMK107B7224KA-TR
Brand:Texas Instruments
Applications :SMPS Filtering
Capacitance :0.22 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :50V