JMK107BJ475MAHT
JMK107BJ475MAHT
Enlarge
For Reference Only
Part Number JMK107BJ475MAHT
LIXINC Part # JMK107BJ475MAHT
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models JMK107BJ475MAHT PCB Footprint and Symbol
JMK107BJ475MAHT Specifications
Part Number:JMK107BJ475MAHT
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive, SMPS Filtering
Capacitance :4.7 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 85°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Temperature Coefficient :X5R
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :6.3V