VJ0603A102FXXCW1BC
VJ0603A102FXXCW1BC
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ0603A102FXXCW1BC
LIXINC Part # VJ0603A102FXXCW1BC
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 1000PF 25V C0G/NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ0603A102FXXCW1BC PCB Footprint and Symbol
VJ0603A102FXXCW1BC Specifications
Part Number:VJ0603A102FXXCW1BC
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :1000 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±1%
Voltage - Rated :25V