VJ0603D470JXPAJ
VJ0603D470JXPAJ
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ0603D470JXPAJ
LIXINC Part # VJ0603D470JXPAJ
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ0603D470JXPAJ PCB Footprint and Symbol
VJ0603D470JXPAJ Specifications
Part Number:VJ0603D470JXPAJ
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :47 pF
Failure Rate :-
Features :High Q, Low Loss
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :250V