500X15W223MV4E
500X15W223MV4E
Enlarge
For Reference Only
Part Number 500X15W223MV4E
LIXINC Part # 500X15W223MV4E
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 500X15W223MV4E PCB Footprint and Symbol
500X15W223MV4E Specifications
Part Number:500X15W223MV4E
Brand:Texas Instruments
Applications :Bypass, Decoupling
Capacitance :0.022 µF
Failure Rate :-
Features :Low ESL (X2Y)
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :50V