VJ0805Y104KXABE31
VJ0805Y104KXABE31
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ0805Y104KXABE31
LIXINC Part # VJ0805Y104KXABE31
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ0805Y104KXABE31 PCB Footprint and Symbol
VJ0805Y104KXABE31 Specifications
Part Number:VJ0805Y104KXABE31
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :0.1 µF
Failure Rate :-
Features :High Temperature
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :50V