VJ1206A471JXEAT
VJ1206A471JXEAT
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ1206A471JXEAT
LIXINC Part # VJ1206A471JXEAT
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ1206A471JXEAT PCB Footprint and Symbol
VJ1206A471JXEAT Specifications
Part Number:VJ1206A471JXEAT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :470 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :500V