102R29W102KV4E
102R29W102KV4E
Enlarge
For Reference Only
Part Number 102R29W102KV4E
LIXINC Part # 102R29W102KV4E
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 1000PF 1KV X7R 1808
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 102R29W102KV4E PCB Footprint and Symbol
102R29W102KV4E Specifications
Part Number:102R29W102KV4E
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :1000 pF
Failure Rate :-
Features :High Voltage
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1808 (4520 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :1000V (1kV)